Uus veebileht: www.AnnapurnaJoogastuudio.ee

Kriya hatha jooga

Annapurna juhendatud algajatele mõeldud joogatunnid - osale joogastuudios grupiga või online.

 

 Joogatundide hooaeg algab meil enamasti septembris. September ja oktoober on tutvumiseks: osalejad õpetajaga ja vastupidi, joogastiiliga, oma füüsilise kehaga. Saad teada kuidas on Sul lood keskendumisega ja millised Sinu sisemaailma nähtused on siin takistusi loovad.

Neil esimestel kuudel on joogatunni sisuks pigem dünaamilised harjutused tervele kehale ja ka pisut detailsemalt erinevatele piirkondadele. Näiteks spetsiaalsed harjutused alaselja vaevuste vähendamiseks, turja ja kaela pingete leevendamiseks, vaagnapiirkonnale - puusaliigeste liikuvuse "avamiseks" või alakõhu organite mõjutamiseks jms. Selline tasapisi lähenemine on eelkõige just selleks, et õpiksid ise oma "probleemseid" piirkondi tundma ning teadvustama venituse ja valu piiri ning sellest mitte üle minema.

 

Umbes novembrist, või ka varem, alustame tutvumist kriya hatha jooga 18 harjutusega.

See on füüsiliste joogaasendite seeria, mida õpime kahe asendi kaupa, mis omavahel loovad terviku - üks asend täiendab ja tasakaalustab teist nii füüsilises plaanis kui energeetiliselt.

Uurime üheskoos, kuidas just Sinu kehaga on parim igat asendit teha, kas on vaja põhiasendit pisut muuta, lihtsustada või kohandada.

Millised pinged ilmnevad ja kuidas teha igat asendit turvaliselt nii, et see toetaks Sinu keha loomulikke omadusi, võimekust ja protsesse, mitte ei lõhuks neid.

 Sel talvisel perioodil õpime neid põhiasendeid tundma ja avastama selle suhteliselt väikese asendite arvu baasil, kui tõhusad ja mitmekülgse toimega need on. Alternatiivina on võimalik ju lehitseda veebiavarusi ja leida tohutul hulgal erinevaid harjutussüsteeme, joogaasendeid jm võimalusi.

 

Kuid mis on optimaalne? Mida meie keha tegelikult vajab? 

Mida ja kui palju on vaja, et füüsis töökorras hoida?

Võin kinnitada omast kogemusest, et nende 18 asendi regulaarne praktiseerimine on täiesti piisav!

On ju nii, et asju saab teha erinevalt.

Tulemus sõltub palju sellest, millele paned rõhku oma hatha jooga praktikas, kas vaid lõdvestamisele või ka toonuse tõstmisele, rohkem painduvusele kui füüsilise elastsuse loomisele, et painduvust toetaks ka lihasjõud.

 

 Kui Sa ei tea kuidas seda täpselt teha, siis oled oodatud joogatundi - uurime koos!

 

Vastu kevadet võtame kõik asendid korra veel põhjalikult läbi - siis on hea liituda ja süvaneda neil, kes alles aasta algul joogatunnid avastanud ning, kes juba sügisest saadik osalenud, saavad juba tuttavate asendite sügavamaid nüansse uurida ja kogeda!

 Kui hooaja lõpusirge vastu suve terendab, nii umbes aprillis ja mais, saavad osalejad kogemusi, kuidas mõjub tervik - praktiseerime 18 asendi seeriat korraga, järjest, mitmes tunnis!

 

Annapurna